TikTok Amerika’da Yasaklandı!!!

  Google News Abone Ol   01 Ağustos 2020 tarihinde yayınlanmış ve 445 defa okunmuştur.  

Bedava Red Bull

TikTok Amerika’da Yasaklandı!!! Başkan Donald Trump, ABD’deki Çin’e ait video paylaşım uygulaması TikTok’u yasakladığını açıkladı. Yasak 24 saat içerisinde yürürlüğe giriyor !!!

 

 

TikTok Amerika'da Yasaklandı!!!
TikTok Amerika’da Yasaklandı!!!

 

ABD güvenlik yetkilileri, Çinli firma ByteDance’in sahip olduğu uygulamanın Amerikalıların kişisel verilerini toplamak için kullanılabileceğine dair endişelerini dile getirdi.

 

TikTok, Çin hükümeti tarafından kontrol edildiği veya veri paylaştığı suçlamalarını reddetti.

 

Hızlı büyüyen uygulama, Amerika’da 80 milyon aktif aylık kullanıcıya sahip ve yasak ByteDance için büyük bir darbe olacak.

 

Air Force One’daki gazetecilere verdiği demeçte, “TikTok söz konusu olduğunda, onları ABD’de yasaklıyoruz,” dedi.

 

Microsoft’un uygulamayı ByteDance’den satın almak için görüşmelerde bulunduğu bildirildi, ancak Bay Trump, böyle bir anlaşmanın yapılmasına izin verileceğinden şüphe ediyor gibi görünüyordu. Anlaşma devam ederse, raporun ByteDance’ın TikTok’un ABD operasyonlarını atmasını içereceğini söylüyor.

 

TikTok sözcüsü, Başkan Trump’ın tartışmalı yasağı hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak ABD medya kuruluşlarına şirketin ABD’deki “TikTok’un uzun vadeli başarısına kendinden emin” olduğunu söyledi.

 

TikTok’u yasaklama hareketi, Trump yönetimi ve Çin hükümeti arasında ticaret anlaşmazlıkları ve Pekin’in koronavirüs salgını ile başa çıkması da dahil olmak üzere bir dizi konuda artan gerilimler olduğu bir dönemde geliyor.

 

TikTok nedir?

Platform, son yıllarda, çoğunlukla 20 yaşın altındaki kişilerle popülerlik kazandı.

 

Uygulamayı genellikle şarkılara, komedi rutinlerine ve olağan dışı düzenleme numaralarına dudak senkronizasyonu içeren 15 saniyelik videoları paylaşmak için kullanıyorlar.

 

Bu videolar daha sonra hem izleyenlere hem de yabancılara sunulur. Varsayılan olarak, tüm hesaplar herkese açıktır, ancak kullanıcılar yüklemeleri onaylanmış bir kişi listesiyle sınırlayabilir.

KAYNAK

Güncelleme : Trump’tan TikTok’un ABD’li bir firmaya satılması için 15 Eylül’e kadar süre … ABD Başkanı Donald Trump, ülkesindeki kolu herhangi bir Amerikan şirketine satılmadığı takdirde Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok’u 15 Eylül’de ülkede yasaklayacaklarını açıkladı.


TikTok Amerika’da Yasaklandı!!!