Tarihte Yolculuk Ve Şarap Kokusu: Şirince

Bedava Red Bull

Tarihte Yolculuk Ve Şarap Kokusu: Şirince .. Türkiye, eşsiz güzellikleriyle tam anlamıyla bir turizm cenneti. Ülkemizin bu turistik zenginliği, yabancı turistler tarafından da oldukça yakından takip ediliyor ve her sene ülkemize milyonlarca turist geliyor. Her köşesinde farklı bir kültür, farklı bir doğa ve farklı insanlar barındıran Türkiye’nin son dönemlerde popülaritesi artan turistik yerlerinden biriside Şirince. Bu küçük şirin ege kasabası son yıllarda altın çağını yaşıyor.

 

Tarihte Yolculuk Ve Şarap Kokusu: Şirince
Tarihte Yolculuk Ve Şarap Kokusu: Şirince

 

Şirince, İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı, Selçuk’a yaklaşık 8 km uzaklıkta küçük ve kendi halinde bir kasaba. Şirince, Türkiye’de şaraplarıyla nam salmış bir yer. Şarap festivallerini bütün şarap meraklıları bilmekte. Her sene binlerce yerli ve yabancı turist bu şirin köyü ziyaret ediyor ve nam salmış şaraplarını tadıyor.

 

Şirince’nin adı geçen sene gündemde olan 12 Aralık 2012 kıyamet haberleriyle daha sık duyulmaya başlandı. Maya takviminin 12 Aralıkta bitiyor olması bir çok senaryo yazılmasına neden oldu. 12 Aralıkta kıyametin kopacağı dalgalar halinde bütün Dünya’ya yayıldı. Başka bir kehanete göre ise, kıyametten Dünya’da sadece iki yer etkilenmeyecekti. Bu yerlerin biriside Şirince olarak belirlenmişti. Tabi ki bu sansasyonel haber neticesinde 12 Aralık haftası Şirince’ye turist akını gerçekleşti. Bu durum Şirince esnafının yüzünü güldürmekle kalmadı, Şirince’yi Dünya’da bilmeyen kimse kalmadı.

Tarihte Yolculuk Ve Şarap Kokusu: Şirince

Bir cevap yazın

CAPTCHA