Kuru Öksürüğe Doğal Çözümler Nelerdir?

  Google News Abone Ol   24 Temmuz 2020 tarihinde yayınlanmış ve 135 defa okunmuştur.  

Kuru Öksürüğe Doğal Çözümler Nelerdir? Öksürük gecenizi zehir edip günlük işlerinizin aksamasına neden olabilir. Reçetesiz satılan öksürük şurupları çoğu zaman durumu hafifletmede kullanılır. Reçetesiz satılan bu ilaçlar sağlığınızı olumsuz etkileyecek yan etkiler doğurabilir. Öksürükten kurtulmak için size zararsız doğal yöntemleri kullanmalısınız.

 

 

Kuru Öksürüğe Doğal Çözümler Nelerdir?
Kuru Öksürüğe Doğal Çözümler Nelerdir?

 

 

İşte Kuru Öksürük İçin Evde Uygulayabileceğiniz Dört Farklı Yöntem

 

1- BAL: Balın mucizelerini saymakla bitiremeyiz. Hiçbir yan etkisi olmadığı gibi başta öksürük olmak üzere birçok hastalığın ilacıdır. Balı ılık su ile karıştırıp içmek, kafeinsiz bitki çaylarının içine koymak öksürüğe iyi gelecektir.Zencefil suyu ile biberiye suyu içine bal karıştırıp içebilirsiniz. Öksürüğü kesmek adına hazırlanan karışıp günde 3 kere içilmesi tavsiye edilir. Bir çay kaşığı bal ile limon suyu karışımı da öksürüğü kesmede oldukça etkilidir.

 

2- GARGARA: Boğaz temizliğini yapmak ve mukusu gidermede sıcak su ile gargara yapılması önerilir. Sıcak su ile limon suyu karışımı ile boğazınızı gargara yapıp temizleyebilirsiniz.

 

 

3- ISLATILMAMIŞ BADEM: Bademler 1 gece suda ıslatılıp bekletilir. Kabukları soyulup bademler ince macun kıvamına getirilir. Karışım şeker ile tereyağı eklenerek günde 2 kez tüketilmesi tavsiye edilir.

 

 

4- BİTKİSEL KÜR: Nane yaprağı, okaliptüs yaprakları sıcak su ile karıştırılıp kaynatılır. Karışım günde 3 defa içilir. Bal ile karıştırılmış fesleğen yaprağı da öksürüğe iyi gelir. Bal ile karıştırılmış aloe vera suyu boğaz ağrısı ve öksürük tedavisinde kullanılır.

 

Pembe Portakal Kadın Blogu.. Takipte Kalın..


Kuru Öksürüğe Doğal Çözümler Nelerdir?