Kış Aylarında Yağlı Ciltler İçin Cilt Bakımı

  Google News Abone Ol   25 Ağustos 2020 tarihinde yayınlanmış ve 293 defa okunmuştur.  

Kış Aylarında Yağlı Ciltler İçin Cilt Bakımı , Kendimizi daha iyi hissetmek ve daha iyi gözükmek için çeşitli bakımlara başvururuz. Bu bakımların başında şüphesiz ki cilt bakımı gelecektir. Cildin güzel ve bakımlı olması, kendimizi daha iyi ve daha güzel gözükmemizi sağlayacaktır. Bakımlar cilt türlerine göre değişecektir. Kış aylarında yağlı ciltler için cilt bakımı, bu aşamada bizlerin ele alacağı konu olacaktır.

 

Yağlı Ciltler İçin Cilt Bakımı

Kuru ciltli olmak ya da yağlı ciltli olmak maalesef bizlerin elinde olan bir durum değildir. Bizlerin elinde olan durum, cilt tipimizi öğrenmek ve ona göre bakım işlemi yapmak olacaktır. Bunu muhakkak bilir ve anlarsınız. Bizler için yağlı cilt bakımı günün konusu olacaktır. Kış aylarına adım attığımız bu vakitlerde ise; yağlı ciltler konusunda en iyi bakım önerilerini veriyor olacağız.

 

Kış Aylarında Yağlı Ciltler İçin Cilt Bakımı
Kış Aylarında Yağlı Ciltler İçin Cilt Bakımı

 

  • Doğru bir nemlendirici seçmeniz, öncelikli olarak en iyi tercihiniz olacaktır. Nemlendiricilerin çoğunun üzerinde; kuru ciltler, hassas ciltler ya da karma ciltler için ibaresi bulunur. Siz bu durumda yağlı ciltler için olanı almalı ve cildinizi temizledikten sonra kullanmalısınız.
  • Nemlendirici öncesi için, tonik ve temizleyici ürünlerini de muhakkak kullanmalısınız. Aslında sadece kış aylarında değil; tüm sene boyunca bu ürünlerle cilt bakım rutini oluşturmalısınız. Bu ürünlerde nemlendiriciniz de olacağı gibi su bazlı olmalıdır.
  • Eksfoliasyon uygulaması, kulağa bir an için yabancı gelebilir. Türkçe olarak karşılığı, ciltteki ölü hücrelerden kurtulmak olacaktır. E vitamini içeren bir ürün sayesinde, haftada 2 kez bu uygulamayı ihmal etmeyin.
  • Cilt temizliği ne kadar önemli ise; hijyende bir o kadar önemli olacaktır. Bu bağlamda cildinizi kurulamak için seçilen havluda muhakkak yumuşak ve kaliteli olmalıdır. Ciltteki yağı alacak ve daha canlı gözükmesini sağlayacaktır.
  • Vazelin kesinlikle sizin dostunuz değildir. Yağlı ciltler için vazelin tamamen uzak durulması gereken bir üründür. Kendi nemlendiricinizi kullanmalısınız.
  • Makyaj ürünlerinizde kesinlikle cilt tipinize uygun olmalıdır. Aksi durumda cildiniz daha çabuk deforme olacaktır, bu da istemeyeceğiniz durumları beraberinde getirebilir.

 

Bu maddeleri deneyerek ve düzenli olarak yerine getirerek, kış aylarından cildiniz dayanıklı bir şekilde çıkabilirsiniz. Özellikle yaza geçiş sırasında cildiniz çok daha güzel ve bakımlı bir hal alacaktır.


Kış Aylarında Yağlı Ciltler İçin Cilt Bakımı