Göz Altı Torbaları Neden Oluşur Ve Nasıl Tedavi Edilir?

  Google News Abone Ol   08 Aralık 2019 tarihinde yayınlanmış ve 302 defa okunmuştur.  

Bedava Red Bull

Göz Altı Torbaları Neden Oluşur Ve Nasıl Tedavi Edilir? Göz altı torbaları genelde insanlar da görülen rahatsız etmese de bir süre sonra bünyede alışkanlık yapan bir durumdur. En yaygın şekilde kadınlarda daha fazla gözükür. Yaş ilerledikçe insanlarda oluşan göz torbaları kafalarında soru işareti bırakıyor. Genelde uzmanlara yönlendirilen sorulardan birisi de göz altı torbaları neden oluşur ve nasıl tedavi edilir yönünde olmaktadır. İlerleyen yaşla birlikte göz altı torbalarının çıkması mümkündür ve bu makul bir olay olarak görülür. Deriniz yaşlandıkça göz kapaklarınızı tutan sarmalayan kasların bozulması sonucu derinizin derisi sarkarak o istemediğiniz görüntü meydana gelir. Gözlerinizi destekleyen yağ kesecikleri fıtıklaşma dediğimiz olay olur öne çıkar ve torbalarınız oluşur.

Göz Altı Torbaları Neden Oluşur Ve Nasıl Tedavi Edilir?
Göz Altı Torbaları Neden Oluşur Ve Nasıl Tedavi Edilir?

Yetersiz uykuda bu soruna en büyük etkenlerden birisidir. Örneğin bir gün 8 saat uyumuş bir insan ertesi gün 5 öbür gün 4 saat uyursa sabah kalktığında gözlerinde torbalarla dikkat çekecektir ve aynaya baktığında şaşıracaktır. Göz altı torbaları neden oluşur ve nasıl tedavi edilir diye araştırdığımızda ilk sorun tabi ki de yetersiz uyku olacaktır. Kesintisiz uyku dinlendirici uyku göz torbalarınızın yüzünüzden uzaklaşmasını sağlayabilir. Uyku uyumak iyidir fakat kaliteli dinlendirici uyku daha önemlidir. On saat uyuyacağınıza 7-8 saat kaliteli bir uyku daha fazla işinizi görecektir.

Göz altı torbaları neden oluşur ve nasıl tedavi edilir diye düşünmeden önce stresli olup olmadığınızı tartın. Stres vücut fonksiyonlarını düşürür ve bu yüzden sağlıklı uyumanıza engel olur. Bu da sizi göz torbaları sahibi yapar. Bu yüzden ilk olarak yorgunluk ve stres uzaklaştığı zaman vücudunuz dingin olacak diri duracaksınız ve daha verimli daha başarılı olacaksınız. İnternette geçirdiğiniz yada saatler boyu bilgisayar başında geçirdiğiniz saatleri daha güzel bir uyku çekerek telafi edebilirsiniz. İyi uyumamak göz altı torbaları oluşturur lütfen dikkat edelim. Sigara alkol ve uyuşturucu kullanmak cildimizi yıpratır bu yüzden de göz altı torbalarına sahip olabilirsiniz. Regl dönemi sancıları göz kaslarını kasar bir süre sonra kendini salan kaslar göz altı torbaları oluşturabilir.


Göz Altı Torbaları Neden Oluşur Ve Nasıl Tedavi Edilir?