Google Maps tasarımı güncellenerek farklı bir görünüm kazandı

Bedava Red Bull

Google Maps tasarımı güncellenerek farklı bir görünüm kazandı .. Yeni güncelleme ile Google haritalar daha işlevsel bir görünüm kazandı. Harita uygulamaları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Google Maps, tasarımı için güncelleme aldı. Harita üzerinde birçok noktada yapılan değişiklikle birlikte alanların belirginliği artırıldı.

 

 

Google Maps tasarımı güncellenerek farklı bir görünüm kazandı
Google Maps tasarımı güncellenerek farklı bir görünüm kazandı

 

 

Harita üzerinde incelenen alanlar, yüksek kaliteli uydu görüntüleriyle yeniden hazırlandı. Yeni haritalama algoritma tekniğiyle kullanılan fotoğraflar, kullanıcılara daha fazla detayı göstermiş olacak.

 

 

Google Maps Haritaların tasarımı yenilendi

 

Harita konusunda çalışmalara devam eden Google Maps, renkler ve görüntü konusunda iyileştirmeleri kullanıcılarla buluşturuyor. Google Maps üzerinde bir alana yaklaştırma yapınca doğal alanlar kendisini daha çok gösterecek. Göller, sahiller, çöller, ovalar, okyanus vb. doğal alanlar daha belirgin haliyle ortaya çıkacak.

 

Google Mapsyöneticisi, Google Maps tasarımı için yaptığı açıklamada dünya nüfusunun yüzde 98’inin yüksek kalite görüntüsü sağlayan uyduların kapsamında olduğunu belirtti. Yeni haritalama algoritmasıyla daha yeni görüntü teknolojisinin kullandığı belirtilirken, doğal alanların kolaylıkla anlaşılabilir olduğu aktarıldı.

 

Bununla birlikte bazı şehirlerdeki sokak ve caddeler için de geliştirmeler yapıldı. Kavşaklarda yolların birebir harita üzerine uyarlaması yapıldı. Caddelerin köşeleri harita üzerinde kendisini daha fazla gösterecek. Kullanıcılar yaya yolu, yay geçidi ve bisiklet yolu gibi detayları kolaylıkla görebilecek. Bu özelliğin dünya genelinde çok daha fazla şehirde uygulanması beklenmketedir.

 

KAYNAK

 

Google Maps tasarımı güncellenerek farklı bir görünüm kazandı

Bir cevap yazın

CAPTCHA