Bel Ağrısının Nedenleri ve Tedavisi

  Google News Abone Ol   06 Aralık 2020 tarihinde yayınlanmış ve 105 defa okunmuştur.  

Bedava Red Bull

Bel Ağrısının Nedenleri ve Tedavisi .. Belim neden ağrıyor? Sorusunun cevabı konumuzda .. Bel ağrısı problemi insanlar arasından en çok görülen bir sağlık problemidir. Her 100 insandan 90′inin yaşamının farklı dönemlerinde en az bir defa bel ağrısına yakalandığını araştırmalarda görebilirsiniz. Özellikle sanayileşen toplumlarda bel ağrısı daha fazla görülmektedir.

Bel Ağrısı

 

Bel Ağrısının Nedenleri ve Tedavisi
Bel Ağrısının Nedenleri ve Tedavisi

 

Bel Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

 

Bel ağrısının sebepleri içerisinde en büyük neden beli zorlamaktır. Romatizma, kireçlenme, kırık, bel fıtığı tarzı problemler bel ağrısına sebep olan durumlardır.

 

Bel Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir?

 

Bel ağrısı tedavisi ağrının sebebine göre şekillenerek tedavi edilmektedir. Bununla birlikte ağrıyı hafifletebilmek için aspirin ve ağrı kesici kullanabilirsiniz. Bel ağrısının ilk 48 saatinde ağrıyan yere soğuk su torbası konularak ağrı hafifletilebilir.

 

Bel Ağrısından Korunmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

 

Sırt kaslarını güçlendirmek ve esnekliği arttırmak için düzenli bir biçimde egzersiz yapılması gerekir. Bunun haricinde fazla ağır kaldırılmamalıdır. Ağırlık kaldırılırken eşyayı vücuda yakın tutup sırtınızı bükmeden kaldırmanız gerekir. Öne eğilme yerine dizleri kırıp maddeyi yerden alabilirsiniz.

Her ne olursa olsun beliniz ağrıyor ve bu ağrı geçmiyor kronik hale dönüşmüşse bir doktora görünmenizde fayda vardır..


Bel Ağrısının Nedenleri ve Tedavisi